Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Poznaj Niemcy – Hanower

Poznaj Niemcy – Hanower. Miasto leży nad rzeką Leine w północnej części Niemiec, jest to ośrodek przemysłowy, miasto targów, ogrodów i ważny węzeł kolejowy.

Malownicze zakątki na starówce zapraszają do spacerów i odpoczynku, a wyjątkowy klimat w pełnym atrakcji ZOO przyciąga wielu ludzi. Rozciągające się wokół miasta tereny rekreacyjne: pasmo górskie Deister, jezioro Steomhuder Meer, rzeka Leine także oferują wiele możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. A na miłośników zakupów czeka jeden z najdłuższych deptaków w Niemczech.

Chcąc zobaczyć największe atrakcje miasta, można podążać za czerwoną nicią „Der Rote Faden” – 4 kilometrowa trasa, która rozciąga się przez śródmieście i łączy ze sobą aż 36 atrakcji miasta.

Herrenhausen garden  – ogromny kompleks ogrodniczy, składający się z trzech osobnych ogrodów: Großer Garten, Berggarten i Georgengarten to jeden z najpiękniejszych zielonych terenów w Europie. Wielką atrakcją  jest fontanna tryskająca na wysokość 80 metrów, wiele gatunków ciekawych roślin, ale także mnóstwo pięknych rzeźb i  romantycznych alejek. W sezonie w ogrodzie odbywają się różne spektakle, pokazy i inne wydarzenia. 

Maschsee – niedaleko ogrodów znajduje się ogromne jezioro Hannoweru. Jest jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu przez mieszkańców miasta oraz turystów. Można tu popływać  np. rowerkami wodnymi, wybrać się na długi spacer lub okrążyć jezioro na rowerze. Na brzegach jest wiele kawiarenek oraz plaża.

Nowy Ratusz – jest obowiązkowym punktem w Hanowerze i uważany za symbol miasta. Zabytkowy budynek jest perełką w stolicy Dolnej Saksonii. Ta siedziba władz miejskich położona jest na terenie 10-hektarowego Maschparku. Budynek posiada liczne detale architektoniczne co daje mu szczególny wygląd, a oświetlenie potęguje ten efekt.

Z góry ratusza roztacza się wspaniały widok na całe miasto, przy dobrej widoczności również na pasmo górskie Harz. W historycznej sali ogrodowej, można zjeść w bistro specjały kuchni hanowerskiej i międzynarodowej, zachwycając się przepięknym widokiem na jezioro Maschteich i park.

Muzeum Krajowe Dolnej Saksoni – warto dodać ten punkt w swojej wycieczce po Hanowerze. Znajduje się w nim bogata kolekcja koncentrująca się na historii Saksonii: galeria malarstwa oraz zbiory archeologiczne, etnograficzne i związane z historią naturalną. Kolekcja sztuki obejmuje okres od XI do XX wieku i zawiera dzieła takich mistrzów jak Rembrandt czy Rubens.

Opiekunko, zapoznaj się z ofertami pracy w Hanowerze !

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 

ul. Krucza 16/22 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.