Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech
Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech

Co jeść jesienią?

Co jeść jesienią?

Czy wiecie, że produkty spożywcze mogą wykazywać właściwości rozgrzewające lub chłodzące?

Jesienią warto zrobić zapas przypraw, którymi wzbogacimy ulubione dania. Szczególnie: kurkumy, cynamonu, imbiru, kardamonu, gałki muszkatołowej, opcjonalnie – czosnku, cebuli, chili (uwaga – nie sprawdzą się przy wrażliwym przewodzie pokarmowym!). Przyprawy te nie tylko usprawniają krążenie krwi, wywołując efekt rozgrzania, ale także posiadają wyjątkowe właściwości prozdrowotne. Warto o tym pamiętać w okresie osłabionej odporności.

Z tego względu genialnie sprawdzą się również herbatki z owoców leśnych, pełnych antyoksydantów, wzmacniających układ immunologiczny. Warto dodać szczyptę imbiru i/lub cynamonu. Podobnie do herbaty czarnej z cytryną / pomarańczą i miodem.

Śniadania polecamy zdecydowanie na ciepło! Najlepiej sprawdzą się owsianki sparzone wrzątkiem + mnóstwo dodatków: orzechy, owoce leśne / konfitura, przyprawy rozgrzewające, miód.

Na obiad koniecznie przetestujcie dania jednogarnkowe – szybkie, proste i bardzo odżywcze! Kasza gryczana + warzywa na ciepło + drobno wkrojony indyk podsmażony wcześniej w przyprawach + np. pesto z czerwonych pomidorów.

Szczególnie polecamy zupy kremy z sezonowych warzyw, takich jak np. dynia, koniecznie z dodatkiem kurkumy!

Warto wiedzieć, które produkty mają właściwości ochładzające. Są to m.in: większość owoców (tych o dużej zawartości wody), warzywa liściaste, seler, ogórek, szpinak, świeże pomidory, mięta. Nie znaczy to, że należy z nich rezygnować! Zachowajmy w kuchni równowagę, odpowiednio łącząc w daniach poszczególne produkty.

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.