Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Poznaj Niemcy – Dortmund

Poznaj Niemcy – Dortmund. Miasto położone jest w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna – Westfalia i jest największym miastem Zagłębia Ruhry. Dortmund nie jest zbyt turystycznym miejscem. Wiele osób pomija je w czasie pobytu w Niemczech, ponieważ kojarzone jest ono z terenami przemysłowymi.  Znajduje się tu dużo kopalni, fabryk oraz hut, jednak  można tu również odnaleźć także mnóstwo zabytków, zbiorników wodnych, lasów i parków.   Dortmund może się także pochwalić przepięknym rosarium oraz jednym z największych na kontynencie europejskim centrów konferencyjno – rozrywkowych.

Nosorożce – ważnym symbolem Dortmundu są skrzydlate nosorożce, które można spotkać spacerując ulicami miasta. Pierwsza rzeźba skrzydlatego nosorożca pojawiła się kiedyś przed wejściem do filharmonii Konzerthaus Dortmund. Kolejne zaczęły pojawiać się w 2006 roku przy okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbywały się w Niemczech. „Zwierzęta” te mają z reguły 2 metry długości oraz 1,5 wysokości.  Szukanie  ich w różnych miejscach, zdecydowanie urozmaica spacer po mieście.

Centrum Dortmundu – Friedensplatz, czyli plac, przy którym stoi charakterystyczny budynek starego ratusza, wyróżniający się spośród otaczającej go zabudowy. Obecnie nie urzędują tu już władze miejskie. Bardzo ciekawym obiektem zlokalizowanym nieopodal jest kościół św. Rajnolda, który został odbudowany po tym, jak zbombardowano go w 1944 roku . W celu upamiętnienia zbombardowania kościoła, przed jego wejściem postawiono dzwon, na którym umieszczono napis: „Das Reich muss uns doch bleiben”. Jest najstarszym zachowanym kościołem w historycznym centrum miasta i stanowi ważny akcent arhitektoniczny. Jest uważany za geograficzny środek Dortmundu i jego symbol. Tuż obok znajduje się Kościół św. Marii oraz  Kościół św. Piotra

Dzielnica Aplerbeck – cała dzielnica ma klimat małego, spokojnego miasteczka. Warto tu spędzić dłuższą chwilę, pospacerować i odpocząć od miejskiego zgiełku. Znajduje się tu wyjątkowo urokliwy Haus Rodenberg, czyli zamek na wodzie, otoczony fosą i parkiem.

Stadion – jedną z największych atrakcji  Dortmundu jest stadion, znanej na całym świecie drużyny piłkarskiej Borussii Dortmund. Signal Iduna Park można oczywiście zwiedzać, znajduje się tu m.in. muzeum z ekspozycją związaną z klubem oraz sklep z pamiątkami.  Podobno nigdzie nie ma tak wielu wiernych fanów co właśnie w Dortmundzie.  Stadion od wielu lat jest zapełniany prawie do ostatniego miejsca na każdym meczu .

Duże „U” – każdy, kto tylko znajdzie się w Dortmundzie, na pewno zauważy duży, świetlisty znak w kształcie litery „U”. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych dortmundzkich symboli, widoczny już z daleka. W słoneczne dni można wyjechać na ten wieżowiec i podziwiać panoramę okolicy. Obiekt został wzniesiony w latach dwudziestych XX wieku i bardzo szybko stał się jednym z powszechniej znanych miejsc w Dortmundzie.

Westfalenpark Dortmund – duży park w mieście, znajduje się w nim: wieża telewizyjna Florian na której można podziwiać panoramę Dortmundu, ogród różany, tereny rekreacyjne i kawiarnie. W pobliżu parku znajduje się  Westfalenhallen Dortmund – gigantyczna hala koncertowa oraz tereny targowe.

Wśród innych miejsc, które można wymienić jako warte zobaczenia znajdują się:  sztuczne jezioro Phoenix-See, które powstało w 2011 roku w dzielnicy Hörde. Wyjedź z nami do pracy, posiadamy oferty w Dortmundzie!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.