Święta daleko od domu

Święta daleko od domu? Praca w charakterze Opiekuna osób starszych często zmusza do spędzania świąt daleko od najbliższych. To trudne, zwłaszcza dla osób mocno związanych z rodziną i tradycją. Agencje oferują świąteczne bonusy, by w jakimś stopniu zrekompensować czas poświęcony pracy w tym szczególnym okresie. Jest to niewątpliwy atut dla osób, których priorytetem jest wzmocnienie domowego budżetu. Najlepiej stworzyć adekwatną do naszej sytuacji listę plusów i minusów, która ułatwi podjęcie decyzji.

W tej pracy należy pamiętać, że jesteśmy z Podopiecznymi, by im pomóc. Poświęcamy czas, uwagę i dotrzymujemy towarzystwa często samotnym starszym ludziom. To bardzo szlachetne. W Niemczach nie ma takiego przywiązania do świątecznej tradycji jak w Polsce. Rodziny często wykorzystują czas wolny, by wyjechać, odpocząć. Tym bardziej osoby starsze potrzebują wsparcia. Dlatego w tym czasie jest spory wybór ofert z dobrymi warunkami. Są różne sytuacje. Zdarza się, że to Opiekun w rodzinnym kraju nie obchodzi uroczyście świąt i właśnie dzięki pracy ma na to szansę – z Podopiecznym i jego rodziną. Warto potraktować okoliczności, jako możliwość miłego spędzenia czasu z ludźmi, którzy nas potrzebują. Podopieczni bardzo doceniają zaangażowanie Opiekunów.

Wspólne przygotowania do świąt budują relację, pozwalają na poznanie innych tradycji, są bardzo angażującą obie strony formą spędzania czasu. Pozwólmy Seniorowi wtajemniczyć nas w niemieckie zwyczaje, podzielmy zadania tak, by część mógł wykonać Podopieczny – to ważne, by poczuł się przydatny. Przede wszystkim ważne są emocje i próba zapewnienia przyjemnego czasu przy tak ważnej dla Seniora okazji.

Potraktujmy wyjazd w okresie świątecznym jako wyzwanie, potężne doświadczenie, możliwość poznania innej kultury, doszlifowania języka, sprawdzenia się w nowych okolicznościach i uzyskania adekwatnego wynagrodzenia.

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro