Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech
Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech

Jak dobrze zarządzać czasem?

Jak dobrze zarządzać czasem? Jak zorganizować obowiązki i czas wolny? Jak walczyć z prokrastynacją?

Podziel zadania na części.

Skomplikowane wyzwania budzą niechęć, a pod wpływem presji czasu dochodzi napięcie i odkładanie na ostatnią chwilę, co zwykle skazane jest na porażkę. Rozbij zadanie na poszczególne etapy realizacji. Jeśli to pomoże – rozpisz je na kartce w formie listy. Przykład: posprzątanie mieszkania – podziel na pomieszczenia i czynności. Skup się na jednej rzeczy i ciesz z małych sukcesów.

Określ priorytety.

Dzień stanie się łatwiejszy, jeśli zaczniesz go od realizacji najważniejszych spraw. Staraj się zorganizować czas tak, by na każdy dzień przypadało max jedno priorytetowe, większe zadanie.

Nie rozpraszaj się.

Uważaj na rozpraszacze uwagi – telewizor, telefon, portale społecznościowe, gry, itp. Przygotuj miejsce pracy tak, by wymienione formy rozrywki nie kusiły. Zamiast walczyć z rozpraszaczami w trakcie pracy, zaplanuj ściśle określony czas na przerwy i wtedy bez wyrzutów sumienia korzystaj z wszelkich przyjemności 🙂

Zadbaj również o organizację swoich posiłków i nawodnienia, by głód nie stał się rozpraszaczem, a jednocześnie, by pilnować stałego dowozu energii i płynów, niezbędnych do pracy.

Walcz z perfekcjonizmem.

Na pozór to wspaniała cecha, ale może przyczynić się do organizacyjnej porażki. Duża presja wywołuje lęk przed porażką. To sprzyja prokrastynacji – stałemu odkładaniu zadań na później. Bądźmy realistami – lepiej mieć zrobione, niż perfekcyjne – tylko w wyobraźni.

Znajdź czas na odpoczynek.

Praca lub myślenie o niej 24/dobę skończy się skrajnym wyczerpaniem i spowolnieniem obrotów. By wydajność była maksymalna, koniecznie zadbaj o regenerację organizmu. Zdrowy sen, zaplanowane przerwy, regularne posiłki, czas na przyjemności – to przepis na sukces.

Bądź swoim własnym motywatorem, zadbaj przede wszystkim o siebie (by mieć siłę do działania!). Pamiętaj, że ważny jest progres, a nie wyczerpujące dążenie do często nierealnych celów.

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

 

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.