Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech
Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech

Sposoby na dolegliwości trawienne

Sposoby na dolegliwości trawienne. Zdarza się, że mimo wszystko różnorodność świątecznych potraw, produkty, których nie spożywamy na co dzień, spowodują gorsze samopoczucie, ciężkość, dyspepsje, takie jak zgaga, wzdęcia, czy zaparcia. A może mamy skłonność do takich dolegliwości lub chorujemy przewlekle i wymagana jest łatwo strawna forma dań?

Jak sobie pomóc?
Sprawdza się miksowanie dań, np. sporządzanie koktajli jogurtowo-owocowych na śniadanie, potrawy z mięsa mielonego, warzywa puree. Dzięki takiej postaci posiłków wszystkie składniki mają większą szansę przyswojenia przez organizm, a przede wszystkim nie podrażnią przewodu pokarmowego.

Zaleca się picie naparu z nasion kopru włoskiego lub rumianku, żucie nasion kminku, które przynoszą natychmiastową ulgę w zaburzeniach trawienia (działają rozkurczowo, przeciwzapalnie i przeciwwzdęciowo).

Rozwiązaniem na zaparcia nie będą leki przeczyszczające, które mogą spowodować zapalenie okrężnicy i odwodnienie, prowadzące nawet do zaburzeń rytmu serca! Warto wypróbowac picie naparu z siemienia lnianego wraz z całymi nasionami (1 łyżeczka) – 2x na dzień (nie łączyć z lekami!).

UWAGA!
Jeśli zaparcia wynikają z błędów żywieniowych – warto pamiętać o kiszonych produktach oraz o tym, żeby ich nie mylić z konserwowymi (tymi w occie) – te pierwsze będą świetnym źródłem bakterii probiotycznych wspomagających pracę jelit, jednak drugie – przez obecność octu mogą podrażniać nasz przewód pokarmowy.

Warzywa korzeniowe to jedne z najbardziej bezpiecznych opcji przy wszelkich problemach gastrycznych – zwłaszcza te ugotowane – pietruszka, marchew, buraki, seler i ziemniaki – są łatwostrawne i nie powinny powodować dolegliwości.

 

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.