Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech
Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech

Poznaj Niemcy – Düsseldorf

Poznaj Niemcy – Düsseldorf. Jest stolicą Nadrenii Północnej-Westfalii oraz jednym z największych ośrodków biznesowych i przemysłowych Niemiec. Jest także uważany za niemiecką stolicę mody, ponieważ organizowane są tutaj największe na świecie targi mody oraz inne wydarzenia związane z branżą.

Po Düsseldorfie najlepiej poruszać się komunikacją miejską. Warto rozważyć zakup DüsseldorfCard, która uprawnia do podróżowania metrem, autobusami i tramwajami bez dodatkowych opłat oraz gwarantuje liczne zniżki do muzeów i restauracji.

Starówka – należy do obowiązkowych miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu w Düsseldorfie. Jest niewielka ale skupia wiele interesujących budynków. Głównym z zabytków jest Kościół Św. Lamberta, który wraz z otaczającymi go zabytkowymi domami i kościołami tworzy centrum zabytkowej części Düsseldorfu oraz miejsce od którego warto rozpocząć zwiedzanie. Kościół św. Lamberta to XIV-wieczna, gotycka świątynia z charakterystyczną, skręconą wieżą. Od lat stanowi symbol miasta. Legenda głosi, że wróci do pierwotnego kształtu dopiero, gdy w kościele ślub weźmie dziewica.

Pałac Benrath – jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych budynków w mieście. Ten okazały gmach został wybudowany w XVIII wieku i utrzymany jest w stylu późnego baroku. W pałacu mieści się muzeum, a wśród eksponatów zobaczyć można obrazy, meble, zegary i inne przedmioty wyposażenia wnętrz.  Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca tworzą parkowe alejki oraz geometrycznie ułożone budowle w parku otaczającym pałac.

Plac zamkowy i promenada – to ulubione miejsce spotkań. Nad placem góruje zabytkowa wieża – jedyna pamiątka po XIV-wiecznym zamku. Dziś można z niej podziwiać panoramę Renu. W środku wieży znajduje się najstarsze niemieckie Muzeum Żeglugi. 

Stare Miasto w Düsseldorfie – jest często nazywane „najdłuższym barem na świecie”, ponieważ skupia ponad 300 barów i klubów na stosunkowo małej powierzchni.

Podczas spaceru można spróbować „Altbier”, czyli najlepszego sfermentowanego ciemnego piwa, które jest bardzo znane w Düsseldorfie. Warto również zasmakować lokalnej kuchni np. wołowinę marynowaną z rodzynkami lub zupę grochową. I wreszcie, co nie mniej ważne, w wielu sklepach na Starym Mieście można kupić musztardę o wielu smakach.

Kunst im Tunnel (KIT) – Muzeum sztuki współczesnej mieści się w 850-metrowym tunelu pod promenadą nadreńską. Można tu podziwiać fotografie, obrazy, rzeźby i instalacje młodych artystów z całego świata.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy w Düsseldorfie!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.