Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Przede wszystkim – jak do rozmowy, a nie egzaminu. Pamiętaj, że to czas na wzajemne poznanie się, swoich warunków i możliwości. Każda ze stron czegoś poszukuje – Ty pracy, firma – pracownika, celem rozmowy jest sprawdzenie czy spełniacie swoje oczekiwania.

Przed spotkaniem koniecznie przeczytaj dokładnie ogłoszenie o pracę. Skup się na wymaganiach i przyszłych obowiązkach. Zastanów się, które z Twoich cech będą atutem w kontekście tej listy. To prawdopodobnie pierwsze co poruszycie podczas rozmowy. Przygotuj się na pytania o doświadczenie zawodowe, a w tym – swoje osiągnięcia. Co zrobiłeś? Jak to zrobiłeś? Jaki był efekt? Nie kłam. Rekruterzy wiedzą, jak zadawać pytania, by ustalić autentyczność przedstawionych informacji. Ponadto wiele z nich jest łatwa do zweryfikowania.

Poświęć trochę czasu na zdobycie informacji na temat firmy, do której aplikujesz. Dowiedz się czym dokładnie się zajmuje, jaką ma misję, jak Twoje doświadczenie i cechy przydadzą się na stanowisku, o które się ubiegasz. Dlaczego jesteś świetnym kandydatem? Zanim aplikujesz, przejrzyj też co na Twój temat znajduje się w sieci. Niewykluczone, że pracodawca to sprawdzi.

Nie spóźnij się i pamiętaj o właściwym, schludnym ubiorze. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Ubierz się elegancko, ale wygodnie, by czuć się komfortowo w i tak stresujących już okolicznościach. To doda Ci pewności siebie. Spróbuj przećwiczyć rozmowę z kimś zaufanym, by oswoić się z mówieniem o sobie i swoich kompetencjach. Przed samym spotkaniem warto w ogóle porozmawiać z kimś bliskim, by się „rozgadać”, rozładować napięcie i poczuć swobodniej.

O co zapytać rekrutera? O szczegóły pracy na wybranym stanowisku, o zespół i osobę nim zarządzającą, o możliwość rozwoju zawodowego, o kolejne etapy rekrutacji. To pokaże, że zależy Ci na stanowisku, że interesujesz się firmą, jesteś zorganizowany i planujesz dłuższą współpracę. Unikaj natomiast pytań, które stawiają Cię w świetle osoby już przyjętej, np. o podwyżkę, czy urlop.

Pamiętaj, że po drugiej stronie też są ludzie i ich intencje są dobre. Pokaż, że Ci zależy na pracy – szacunkiem do czasu rekrutera, odpowiednim ubiorem, językiem oraz przygotowaniem do rozmowy, potraktuj spotkanie jako możliwość zaprezentowania swojej osoby, ale też weryfikacji, czy wybrane stanowisko na pewno Ci odpowiada.

Powodzenia!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 

ul. Krucza 16/22 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.