Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech
Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech

Poznaj Niemcy – Essen

Poznaj Niemcy – Essen. Miasto leżące pomiędzy rzekami Emscher i Ruhr, jest miejscowością portową oraz siedzibą wielu dużych organizacji przemysłowych. Region ten szczyci się także interesującymi muzeami i atrakcjami turystycznymi. Miasto ma długą historię jako ważne centrum kulturalne i religijne.

Kompleks przemysłowy kopalni węgla Zollverein – obejmuje kopalnię węgla kamiennego i koksownię. Dzięki swej unikatowej konstrukcji i historycznej wartości, obiekty znajdujące się na terenie kompleksu przemysłowego zostały objęte pracami konserwatorskimi i szczególną ochroną po wpisaniu na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2001 roku.

Obecnie na terenie kompleksu funkcjonuje ośrodek kultury oraz wiele instytucji np. Ośrodek Wzornictwa Nadrenii Północnej-Westfalii, fundacje kulturalne, oraz szkoła muzyczna.

Stare miasto Werden – ciche uliczki, wytyczone przez średniowieczne domy z muru pruskiego.

Wielu zamożnych obywateli Essen decyduje się mieszkać na tym kawałku wiejskich Niemiec i dojeżdżać do miasta. Można tam miło spędzić czas spacerując po brukowanych ulicach i oglądając lokalne sklepiki z serami, cukierniami, ciastami i lodami.

Grugapark  – w niedalekiej odległości od Centrum miasta Essen znajduje się, park o powierzchni 175 akrów.  Biorąc pod uwagę wiele interesujących atrakcji, które się w nim znajdują można tam spędzić sporo miłego czasu. Najprawdopodobniej najchętniej odwiedzanym obszarem parku jest Ogród Botaniczny, w którym znajdują się kolekcje roślin z całego świata. Ponadto w parku znajdziemy: kompleks sportowy Grugahalle, wieżę widokową,  stare fontanny Music Pavilion gdzie odbywają się koncerty i festiwale, kolkcja rzeźb oraz trzy restauracje i wiele małych barów i kiosków. Nie brakuje również atrakcji dla dzieci m.in. mini zoo, wesołe miasteczko i kolej wąskotorowa.

Baldeneysee – największe jezioro w Essen, ma 8 kilometrów długości i jest jedną z najbardziej ruchliwych atrakcji turystycznych w regionie. Jest szczególnie popularny wśród miłośników sportów wodnych. Dostępne są również liczne łodzie wycieczkowe, przewożące pasażerów do wielu najpopularniejszych miejsc w okolicach jeziora, w tym do malowniczego XIII wieku Schloss Baldeney i Rezerwat ptaków Heisinger.

Stara Synagoga –  służy zarówno jako miejsce kultu, jak i miejsce pamięci. Oferuje bogaty program koncertów i przedstawień teatralnych. Budynek został zbudowany w 1913 roku i jest jednym z najlepiej zachowanych i najbardziej imponujących miejsc kultu żydowskiego, które przetrwały II wojnę światową.

Willa Hügel – rezydencja jednej z najsłynniejszych niemieckich rodzin przemysłowców przełomu XIX i XX wieku, rodziny Krupp. Znajduje się ona w dużym parku, składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków, w których znajduje się 269 pokoi. W części z nich zachowało się oryginalne wyposażenie. Obecnie budynek wykorzystywany jest do celów kulturalnych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy w Essen!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.