Poznaj Niemcy – Stuttgart

Poznaj Niemcy – Stuttgart. To stolica Badenii-Wirtembergii. Miasto jest symbolem niemieckiego sukcesu gospodarczego. Produkuje się tu sprzęt elektroniczny marki Bosch oraz samochody – Mercedesy i Porsche. Stuttgart jest piękny, czysty i wciąż mało odkryty przez turystów więc nie jest zatłoczony. Po mieście najsprawniej poruszać się komunikacją miejską. Wykupując kartę StuttCard można korzystać z komunikacji miejskiej i zniżek do wielu atrakcji.

Schillerplatz – warto wiedzieć, że Stuttgart został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej stąd nie ma tu typowego starego miasta ani rynku. Architektonicznie najbliżej tego miana jest Schillerplatz– plac, na którym znajduje się pomnik Schillera. Przy placu znajduje się późnogotycki budynek, który kiedyś był przechowalnią wina, a teraz jest w nim Muzeum Instrumentów Muzycznych. W pobliżu placu znajdziemy również kościół z ponad 60 metrową wieżą, którą widać już z daleka.

Marktplatz – w Stuttgarcie znajduje się rynek  – ale pełni on dziś rolę bardziej handlowo-usługową niż reprezentacyjną. Znajdziemy tam galerię handlową, parking i bankomaty.

Plac Zamkowy – pełni on funkcję reprezentacyjną i rekreacyjną. Pośrodku placu stoi kolumna Jubileuszowa, którą otaczają fontanny symbolizujące rzeki regionu. Nieopodal znajduje się też Stary Zamek Powstały w XIII wieku jako mała twierdza otoczona fosą.  Za zamkiem rozciągają się ogrody, które dziś pełnią rolę parku.

Wieża telewizyjna – jest jednym z symboli miasta i miejscem, do którego warto się wybrać. Z platformy widokowej na szczycie wieży rozpościera się cudowna panorama całego miasta. Wieża ma ponad 216 metrów i została oddana do użytku w 1956 roku. Dziś jest uważana za świadectwo najwyższego kunsztu niemieckich inżynierów.

Muzeum Mercedes-Benz i Muzeum Porsche w kategorii ciekawych miejsc w Stuttgarcie dla wielu osób te Muzea to numer 1 do zwiedzenia. Muzeum Porsche to futurystyczny budynek mieszczący ponad 80 samochodów – od niezwykłych prototypów po kultowe wyścigówki. Mamy tutaj okazję przyjrzeć się z bliska wszystkim najbardziej kultowym modelom i dowiedzieć się jakie tajemnice kryją ich silniki. Mercedes-Benz Museum – odwiedziny w tym muzeum to idealna okazja aby poznać początki konstrukcji samochodów i na przykładzie najróżniejszych modeli pojazdów prześledzić historię rozwoju motoryzacji  – od powozów konnych po najnowocześniejsze, szybkie, sportowe auta. Muzeum obejmuje ponad 1500 eksponatów, w tym 160 samochodów.    

Muzeum Świni – jeśli już o muzeach mowa, w Stuttgarcie możemy się wybrać do jednego z najbardziej szalonych i wyjątkowych muzeów w Europie. Jest to największe świńskie muzeum na świecie. Poświęcone jest ono historii i sztuce związanej z prosiakami. W budynku dawnej rzeźni znajduje się 25 tematycznych sal, w których można oglądać ponad 50 tysięcy świńskich eksponatów! np. świńskie skarbonki, maskotki, obrazy, książki. 

Przyroda – Stuttgart jest jedną z najbardziej zielonych metropolii Europy. Znajduje się tu słynne „zielone U”, czyli 8- kilometrowy pas zieleni oplatający miasto, który łączy ze sobą 6 parków i liczne tereny rekreacyjne. Nad ulicami i torami kolejowymi przecinającymi „zielone U” poprowadzone są drewniane mosty dla pieszych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy w Stuttgarcie!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro