Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Poznaj Niemcy – Frankfurt

Poznaj Niemcy – Frankfurt. To duże i tętniące życiem miasto w środkowych Niemczech, położone w Hesji nad rzeką Men, u stóp gór Taunus. Przy rzece znajduje się promenada z licznymi knajpkami, stanowiąca popularne miejsce spacerów. Dodatkową atrakcją jest możliwość odbycia turystycznego rejsu po rzece i obejrzenie miasta z innej perspektywy.

Centrum przypomina nowojorski Manhattan, z wieloma drapaczami chmur. Panorama miasta wyróżnia się na tle innych europejskich metropolii ze względu na imponujące wieżowce. We Frankfurcie swoją siedzibę mają najważniejsze niemieckie banki, a także Europejski Bank Centralny.

Warto wspomnieć, że Frankfurt to jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Europy i  posiada jedno z największych lotnisk na świecie. Pomiędzy terminalami jeździ specjalny pociąg, a przejazd autobusem do samolotu na płycie lotniska zajmuje kilkanaście minut.

Frankfurt słynie również z ciekawych miejsc turystycznych, z targów, wystaw, galerii i obiektów muzealnych – zwłaszcza tych skupionych wzdłuż Menu, tworzących Wybrzeże Muzeów. Odbywają się tu liczne festiwale i imprezy uliczne. Co roku we Frankfurcie odbywa się Noc Muzeów oraz Festiwal Wybrzeża Muzeów, wydarzenia te przyciągają wielu turystów i stanowią okazję by wspólnie bawić się na ulicach miasta, oglądać koncerty i pokazy sztuczny ogni.

Stare Miasto – Altstadt to właściwie „nowe” miasto. Zabytkową dzielnicę Frankfurtu zrównano z ziemią w trakcie II wojny światowej i dopiero niedawno ją zrekonstruowano. Podczas spaceru śladami odrestaurowanych kamienic i kościołów można zobaczyć Katedrę Cesarską św. Bartłomieja– najstarszy i największy kościół w mieście. Römerberg, czyli plac ratuszowy, na którym co roku odbywa się okazały jarmark bożonarodzeniowy, Dom Goethego- kamienica, w której przyszedł na świat znany pisarz,a dziś mieści się tu muzeum. Goldene Waage (Dom Złotej Równowagi) – to najpiękniejszy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych domów we Frankfurcie. Powstał prawdopodobnie na początku XIV wieku.

Park Nizza – najbardziej znany park miejski położony wzdłuż brzegów rzeki. W ciepłe dni mieszkańcy i turyści uwielbiają spędzać tam czas np. spacerując, jeżdżąc na rowerach, piknikując i opalając się. W osłoniętym od wiatru parku panuje śródziemnomorski mikroklimat. Przebywając pomiędzy figowymi i oliwkowymi drzewkami można poczuć się jak na wakacjach.

Palmengarden – Palmiarnia we Frankfurcie, to 22-hektarowy ogród botaniczny, który podzielony został na sekcje odpowiadające strefom klimatycznym. Przemieszczanie się pomiędzy klimatem lasów tropikalnych, tundry czy stepów robi niesamowite wrażenie. Warto przyjść tu i odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.

Zeil – to największa ulica handlowa w Niemczech i jedna z największych w Europie. Jest tam mnóstwo sklepów i witryn największych i najbardziej ekskluzywnych światowych marek. Na Zeil występuje wielu ulicznych artystów – żonglerów, kuglarzy, malarzy czy śpiewaków, co dodaje wyjątkowego klimatu.

Lokalna kuchnia – będąc we Frankfurcie koniecznie spróbować trzeba tamtejszej kuchni. Na pierwszej pozycji są frankfuterki – znane na całym świecie krótkie,cienkie kiełbaski, które zostały wymyślone właśnie we Frankfurcie. Największym lokalnym specjałem jest „Grüne Soße”, czyli zielony sos, którego podstawą jest mieszanka kilku ziół np. szczypiorku, natki pietruszki, rzeżuchy, które miksuje się i łączy z olejem, żółtkiem i sokiem z cytryny. Sosem polewa się np. dania mięsne czy szparagi. Kolejne popularne danie to Lumpen und Flöhe – potrawa z kiszonej kapusty, boczku, przyprawiona kminkiem. Przysmakiem Frankfurtu jest  również handkäse – marynowany ser podawany z krążkami cebuli.

Frankfurt to najlepszy dowód na to, że tradycja i nowoczesność mogą się rewelacyjnie uzupełniać.

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

 

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 

ul. Krucza 16/22 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.