Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech
Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech

Poznaj Niemcy – Hamburg

Poznaj Niemcy – Hamburg – leży na północy Niemiec, nieopodal ujścia Łaby. Słynie z największego portu morskiego w kraju. Miasto popularne jest wśród turystów,  za sprawą wody, kanałów i atmosfery. Hamburg to przyjazne miasto, pełne zieleni, ciekawej architektury, pełne uroku i knajpek. Nieodłącznym jego elementem są mosty i kładki poprowadzone ponad kanałami (Hamburg ma najwięcej mostów i kładek na świecie).

W sercu Hamburga, tuż obok ratusza, znajduje się jezioro Alster. Można na nim pływać kajakiem, statkiem i żaglówką, lub po prostu pójść na spacer wzdłuż jego brzegu. Będąc w Hamburgu warto choć raz znaleźć się na wodzie, aby w pełni poczuć atmosferę tego miasta i uświadomić sobie jak  świetnie funkcjonuje.

Pomimo stosunkowo niewielkich odległości pomiędzy głównymi atrakcjami, można korzystać z rozwiniętej komunikacji miejskiej, która pozwala zaoszczędzić czas oraz zobaczyć większą ilość ciekawych miejsc.

Port w Hamburgu – to największy port w Niemczech i jeden z największych na świecie. Znajdują się tutaj stocznie, miejsca przeładunkowe i udostępnione dla zwiedzających statki rejsowe.

Miasto Spichlerzy w Hamburgu – krajobraz zdecydowanie industrialny i dość wyjątkowy więc warto poznać tę dzielnicę. Jest to największy na świecie kompleks połączonych magazynów. Dzielnica ta jest tak unikalna, że w 1991 roku trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zabytki – Hamburg może pochwalić się również zabytkami. Znajdują się one w historycznym centrum miasta, które położone jest między dworcem głównym a placem Gänsemarkt. Warto zobaczyć tu zabytkowe kościoły św. Katarzyny, św. Piotra, św. Jakuba, św. Michała i św. Mikołaja.

Parki i tereny zielone – w samym centrum miasta znajduje się park Planten un Blomen o powierzchni 47 hektarów. To jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Na terenie tego parku znajduje się m.in. ogród botaniczny, palmiarnia, największy ogród japoński w Europie oraz jezioro z piękną fontanną. W czasie letnim w parku odbywają się koncerty wodno-świetlne.

Park miniatur – Miniatur Wunderland –  to podróż dookoła świata bez opuszczania Hamburga. Znajdziemy tu miniaturowy Rzym i jego zabytki, Szwajcarię, Skandynawię czy Stany Zjednoczone. Każdy z elementów jest wykonany bardzo starannie. Najdłuższa kolejka na świecie oraz odwzorowanie portu lotniczego, z którego startują miniaturowe samoloty oraz miniaturowe samochodziki jeżdżące po ulicach, pływające statki, przemieszczający się ludzie – całość na żywo robi ogromne wrażenie!

Inne atrakcje:  warto odwiedzić filharmonię oraz tutejszego ZOO. Do atrakcji Hamburga zalicza się również Fischmarkt, czyli targ rybny z 300-letnią tradycją. Można tu zrobić zakupy i zjeść lokalne przysmaki. Serwuje się tu smażone ryby, owoce morza i różne rodzaje Fischbrötchen, czyli tradycyjnych bułek z rybą np. ze śledziem i cebulką. Ryby są w Hamburgu podstawą kuchni.

Posiadamy wiele ofert pracy w Hamburgu, zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

 

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.