Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Aktywność fizyczna Seniora

Jak ważna jest aktywność fizyczna u Seniora? I jak ją wdrożyć w codzienne nawyki?

Niezależnie od stanu zdrowia, aktywność fizyczna jest zawsze wskazana, ważne by była dostosowana do Podopiecznego. Nawet osoba leżąca w łóżku może wykonywać proste ćwiczenia rehabilitacyjne, najlepiej – dobrane przez specjalistę. Regularna aktywność fizyczna, dobrze dopasowana do możliwości zdrowotnych Seniora – wpłynie nie tylko na kondycję fizyczną. Również na profilaktykę chorób serca, układu ruchu, cukrzycy czy demencji, zmniejszenie dolegliwości bólowych, a także stan psychiczny. Tu zaliczamy poprawę samopoczucia i lepszy sen.

Należy pamiętać, że aktywność fizyczną należy zawsze zwiększać stopniowo! Warto znaleźć taką formę, by codzienne ćwiczenia sprawiały przyjemność, a nie były przykrym obowiązkiem. Można zacząć od codziennych spacerów, czy też pomocy przy obowiązkach domowych. Poprzez planowane ćwiczenia rozciągające, które ułatwią w przyszłości rutynowe czynności, jak choćby ubieranie się. Rozciąganie warto wykonywać każdego dnia przez minimum 10 minut.

Codzienna dawka ruchu przyniesie korzyści zarówno Podopiecznemu jak i Opiekunce. Warto ten czas spędzić razem i wspólnie monitorować progres. Jeśli stan zdrowia na to pozwala – warto spróbować aktywności na basenie. Niekoniecznie musi to być pływanie, ponieważ już gimnastyka, czy nawet hydromasaże poprawiają krążenie krwi, wydolność tlenową, a także trenują mięśnie, a nie obciążają stawów. Do codziennych spacerów można włączyć trening nordic walking z użyciem specjalnych kijów, dzięki którym z aktywności korzysta cały organizm.

Możliwości jest wiele, najtrudniej jednak zacząć, lecz widząc poprawę samopoczucia i aspektów zdrowotnych – nie wrócimy do siedzącego trybu życia! Regularna, dopasowana do stanu zdrowia i możliwości fizycznych aktywność fizyczna stanowi element skutecznej profilaktyki niesprawności u Seniorów. Zapobiega i wspomaga leczenie wielu chorób typowych dla wieku podeszłego. Czy to będą spacery, nordic walking, joga, basen, czy prace w ogródku – znajdźcie w tym sposób, na poprawę relacji, miło spędzony czas!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

 

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.