Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Poznaj Niemcy – Monachium

Poznaj Niemcy – Monachium.

Zwiedzając Monachium, podobnie jak większość niemieckich miast, powinniśmy skupić się na obszarze starego miasta (Altstadt). Na zwiedzanie starówki wystarczy jeden dzień. Drugi warto spędzić na wizytach w galeriach sztuki i muzeach. Niestety stare miasto zostało zniszczone podczas II Wojny Światowej w niemal 90% . Postanowiono odbudować je zachowując historyczny układ miejski, dzięki czemu spacerując dziś po tej części miasta możemy poczuć średniowieczny klimat.

Historyczną część Monachium z łatwością  zwiedzimy pieszo, jeśli jednak wolimy poruszać się komunikacją miejską warto kupić München Card, która gwarantuje bezpłatne przejazdy autobusami, tramwajami i metrem oraz zniżki do wielu muzeów.

Marienplatz

Centralny plac miejski w Monachium, wokół którego skupiają się najważniejsze i najstarsze zabytki. Znajdują się tu dwa ratusze: stary i nowy. Na wieży Nowego Ratusza zainstalowany jest olbrzymi mechanizm zegarowy, który codziennie uruchamia miedziane figury. Wielu turystów pojawia się na placu o wyznaczonych godzinach, aby obserwować występ na zegarze. Całe przedstawienie trwa kilkanaście minut.  Nie każdy wie, że możemy wjechać windą na ratuszową wieże i za niedużą opłatą wejść na taras widokowy. Imponujący budynek nowego ratusza do dziś jest siedzibą władz miejskich. W znajdującym się tuż obok Starym Ratuszu mieści się natomiast Muzeum Zabawek. W najbliższym otoczeniu Marienplatz znajdują się także kolejne ważne obiekty, np: kościół św. Piotra, św. Ducha czy katedra mariacka. Rozpoczyna się tu deptak z licznymi sklepami, kawiarniami, który jest dla mieszkańców oraz turystów miejscem spotkań i spacerów.

Monachium - Sport i Motoryzacja

Monachium od zawsze kojarzone jest z jednym z najsłynniejszych klubów piłkarskich – Bayernem. Od 2005 roku słynny klub rozgrywa swoje mecze na nowoczesnym obiekcie Allianz Arena. Stadion możemy zwiedzić z przewodnikiem w języku angielskim, a także wybrać się do klubowego muzeum Bayernu.

Nieodłączny symbol Bawarii i Monachium to również BMW czyli Bayerische Motoren Werke (bawarskie fabryki samochodowe). Siedziba słynnego koncernu znajduje się obok Parku Olimpijskiego, a dla odwiedzających dostępne są dwa budynki.

Monachium - Przyroda

Monachium jest jedną z najbardziej zielonych metropolii Europy. Oprócz otwartego dla mieszkańców Parku Olimpijskiego i parku przy Pałacu Nimf, wizytówką miasta jest słynny Ogród Angielski, który jest jednym z największych miejskich parków Europy.

Inną ciekawą atrakcją jest ogród zoologiczny, który znajduje się na dużym zielonym terenie, dzięki czemu nie czujemy się w środku jak w zoo, a bardziej jak w naturalnym środowisku zwierząt.

Droga Opiekunko, sprawdź nasze oferty pracy w Monachium!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 

ul. Krucza 16/22 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.