Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Poznaj Niemcy – Berlin

Poznaj Niemcy – Berlin.

Berlin jest stolicą i największym miastem Niemiec zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności. To miasto łączy ze sobą historię, nowoczesność, niemiecką tradycję i trendy ze świata. Berlin przez wiele lat był podzielony murem. Zobaczymy tu różne budowle, pomniki i place. Oprócz licznych atrakcji kulturalnych i wypoczynkowych Berlin kusi dużym wyborem restauracji i kawiarni, nowoczesnych sklepów, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie, co go zaintryguje i pozwoli miło spędzić czas. Miasto to przepełnione jest energią i radością.

Poniżej przedstawimy kilka najważniejszych miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Berlinie:

Gmach parlamentu Rzeszy

Gmach stanowiący siedzibę parlamentu niemieckiego został wzniesiony pod koniec XIX wieku jako budynek reprezentacyjny. W 1994 roku na dachu wzniesiono 23-metrową szklaną kopułę. Stanowi ona dziś jeden z najbardziej charakterystycznych punktów nowoczesnej architektury w mieście oraz platformę widokową dla zwiedzających.

Brama Brandenburska

To jeden z najważniejszych symboli Berlina. Obecna na pocztówkach, magnesach, obrazach i licznych fotografiach – na trwale wpisała się w miejski krajobraz. Co ciekawe, Brama Brandenburska występuje również na niemieckich monetach 10, 20 oraz 50 eurocentowych jako symbol zjednoczenia państwa Niemieckiego po okresie zimnej wojny.

 

To przy niej odbywają się najważniejsze uroczystości, koncerty czy demonstracje. Tutaj również obchodzi się sylwestra.  Brama jest wsparta na sześciu kolumnach doryckich, posiada pięć przejazdów i zwieńczona jest wspaniałą rzeźbą wysokości 5 metrów, przedstawiającą boginię pokoju Eirene powożącą czterema końmi.

Aleksanderplatz

To największy plac w Niemczech i główny węzeł komunikacyjny w mieście. W pobliżu placu znajduje się dworzec kolejowy oraz stacje metra dla czterech linii.  Nazwa placu została nadana na cześć cara Rosji Aleksandra, a przez berlińczyków nazywany jest w skrócie Alex. To właśnie tutaj stoi bardzo znana Wieża Telewizyjna Berliner Fernsehturm, która jest jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji miasta. Mierzy 368m i jest najwyższym budynkiem w całych Niemczech. Na placu Alexa znajduje się również Fontanna Przyjaźni oraz Zegar Światowy Urania – prezentujący 24 strefy czasowe.  Oba obiekty stały się ulubionymi miejscami spotkań wschodnich berlińczyków, a także turystów. Jeśli chcemy się wybrać na udane zakupy, to Alex jest na to idealnym miejscem, ponieważ znajdziemy tu wiele sklepów np.  uwielbiany przez turystów Primark, w którym za nieduże pieniądze można dostać naprawdę ciekawe i modne ubrania.

Katedra Berlińska

To najważniejszy kościół w mieście, w którym odbywają się msze z okazji ważnych uroczystości państwowych, a w jej podziemiach znajduje się krypta grobowa, w której pochowano ok. 90 członków dynastii Hohenzollernów. Mimo, iż podczas wojny katedra uległa poważnemu zniszczeniu, dziś prezentuje się niezwykle okazale. Jest również nazywana najpiękniejszą świątynią w całym Berlinie. Uroku dodaje jej malownicze położenie tuż przy korycie rzeki Sprewy. Katedra została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku według planów architekta pochodzącego z Pszczyny.

AqaDom

To największe na świecie cylindryczne akwarium z wodą morską znajdujące się w hotelu Radisson Blu. Cylinder powstał z 150 ton żywicy akrylowej i wypełniony jest 1 mln litrów wody! W akwarium żyje około 1500 ryb z wielu gatunków oraz  mieści w sobie przepiękną rafę koralową. Wewnątrz cylindra znajduje się winda, a podróż nią to niesamowite doznania!

East Site Gallery

Jest to najdłuższy zachowany fragment Muru Berlińskiego, a zarazem galeria – pomnik. Mur ma długość 1316 metrów i widnieją na nim prace ponad 118 artystów z 21 krajów świata. Powstały one po upadku Muru Berlińskiego po wschodniej stronie miasta.

 

Berlin ma doskonale działającą komunikację miejską. Sieć złożona z metra (U-Bahn), kolejki (S-Bahn), autobusów i tramwajów sprawia, że dojechać można wszędzie i o każdej porze bez większych kłopotów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy w Berlinie! 

 

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.