Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Praca w opiece a język niemiecki

Praca w opiece a język niemiecki.

Znajomość języka niemieckiego jest dużym atutem w poszukiwaniu pracy w opiece. Związane jest to z większym wyborem ofert i możliwością negocjacji lepszych warunków finansowych. Jednak przede wszystkim – z dużo większym poczuciem komfortu podczas wykonywanej pracy. Możliwość swobodnego komunikowania się z Podopiecznym, jego lekarzem, czy rodziną na pewno oszczędzi stresu i zagwarantuje lepszą relację.

Bariera językowa jest częstym powodem rezygnacji z poszukiwań pracy za granicą. Jednak do wyjazdu do pracy w opiece, do Niemiec nie trzeba znać wszystkich struktur gramatycznych. Nie trzeba znać wszystkich słów żeby móc poprowadzić prostą rozmowę oraz zrozumieć Podopiecznego w najważniejszych kwestiach związanych z jego opieką.

Agencje pracy zazwyczaj oferują pomoc w przygotowaniu nie tylko zawodowym, ale również językowym. Najczęściej są to materiały dydaktyczne w postaci e-booków, cykliczne lekcje podstawowych zwrotów, a nawet kursy językowe. To pierwszy krok do podbicia poczucia pewności siebie i podjęcia nowych wyzwań, ciekawych ofert, doszkalania się we własnym zakresie.

Możemy się spotkać ze zleceniami bez wymaganej znajomości języka niemieckiego np. u Podopiecznego o polskich korzeniach lub u Seniora, który przez swoje schorzenia ma problem z mową. Najważniejsze jest dla niego wtedy, aby Opiekunka zapewniła mu dobrą opiekę. By była empatyczna, zaradna i dobrze wykonywała swoje obowiązki, które nie zawsze wiążą się z koniecznością rozmowy w języku niemieckim.

Mimo wszystko warto się rozwijać i korzystać z możliwości, które daje nam agencja pracy w opiece, a także sam pobyt w obcym kraju. Podstawowe słowa na pewno ułatwią codzienne funkcjonowanie na wyjeździe, chociażby zakupy. Dobrze jest umieć się przywitać w kraju w którym przebywamy, przedstawić, poprosić o pomoc, czy podziękować za nią. Zachęcamy do wspólnej nauki i stopniowego przyswajania kluczowych zwrotów!

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

 

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 

ul. Krucza 16/22 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.