Praca dla Opiekunek Seniorów w Niemczech i Polsce
Praca dla Opiekunek Seniorów
w Niemczech i Polsce

Podstawy pierwszej pomocy dla Opiekunek

Podstawy pierwszej pomocy dla Opiekunek.

Posiadanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy jest bardzo ważne. To jak zachowamy się w sytuacjach zagrożenia, może zadecydować o tym czy uratujemy czyjeś życie! Wyjeżdżając na ofertę pracy do Niemiec i opiekując się podopiecznym opiekunka powinna znać chociaż podstawowe zasady pierwszej pomocy.

Przed przyjazdem na ofertę lub zaraz po przyjeździe opiekunka powinna znać choroby, na które cierpi podopieczny oraz leki, które przyjmuje. Musimy mieć na uwadze to, że u starszych osób w każdej chwili może nastąpić pogorszenie stanu zdrowia, w mniejszym lub większym stopniu.

Osoba, która odniosła obrażenia lub jej stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu, musi otrzymać pomoc od opiekunki, zanim przybędzie na miejsce lekarz.

Przystąpienie do działań ratowniczych powinniśmy rozpocząć tak szybko, jak to możliwe – liczy się każda sekunda. Ważne jest również to aby zachować zimną krew i pamiętać o poniższych zasadach.

1) Ocena bezpieczeństwa naszego i podopiecznego

2) Sprawdzenie przytomności

3) Wezwanie pomocy

Uwaga ! w całej Europie całodobowo obowiązuje numer 112 !

Jak postępujemy gdy podopieczny jest przytomny ?

Po pierwsze musimy sprawdzić czy podopieczny reaguje, należy zapytać głośno „co się stało?”. Jeśli miejsce, w którym leży podopieczny jest bezpieczne nie należy go przenosić ani zmieniać jego pozycji. Następnie jak najszybciej powinniśmy zadzwonić po pomoc na numer alarmowy.

Jak postępujemy gdy podopieczny jest nieprzytomny ?

Tak jak w poprzednim przypadku powinniśmy upewnić się czy podopieczny reaguje, jeśli wiemy, że jest nieprzytomny w pierwszej kolejności musimy sprawdzić czy jego język nie blokuje dróg oddechowych, jeśli tak należy ułożyć go w pozycji bezpiecznej i zadzwonić pod numer alarmowy.

Jeśli podopieczny nie oddycha również jak najszybciej powinniśmy wezwać pogotowie, jednak musimy też rozpocząć czynności ratujące życie i wykonujemy:

30 uciśnięć klatki piersiowej

2 oddechy ratownicze

Musimy wykonywać tą czynność tak długo aż poszkodowany nie odzyska przytomności lub nie przyjadą służby ratunkowe.

W przypadku:

ataku padaczki– zabezpieczamy głowę podopiecznego i układamy go w bezpiecznej pozycji, nie wkładamy mu niczego między zęby ani nie podajemy picia. Wzywamy pogotowie.

zranienia– jeśli krwawienie jest duże – staramy się zatamować krwotok oraz zabezpieczamy jałowym opatrunkiem, bandażujemy ranę. W przypadku poważnych zranień dzwonimy na pogotowie.

osoby czującej się źle lub słabo – kładziemy podopiecznego na płaskim podłożu, podnosimy jego nogi powyżej poziomu serca i dzwonimy na pogotowie.

Wzywając pogotowie, powinniśmy udzielić informacji:

– Gdzie miał miejsce wypadek i podać adres podopiecznego,

– Co się dokładnie wydarzyło,

– Jak się czuje senior – czy jest przytomny i czy oddycha,

– Imię, nazwisko podopiecznego, wiek oraz jego choroby

– Imię i nazwisko opiekunki

Sprawdź aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech: Oferty pracy

Odwiedź nas na Facebooku: Bonviro

 

Zgoda - przetwarzanie danych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych 

w wypełnionym przeze mnie formularzu internetowym przez Bonviro sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 

ul. Warszawska 33 w celu rekrutacji, umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.